Products > Easy Braid > Desoldering Braid > Quick Braid - Details and Specifications

FOCUS "X" Series
Programowalne urządzenie/kontroler systemu do napraw SMT
lutujące gorącym powietrzem

W porównaniu do innych urządzeń tego typu,
pod kątem wydajności i jakości nie ma sobie równych.

Opatentowane w USA, Japonii oraz Europie.
USA Patent #: 6,761,304 Japoński patent #: P2002-118358A Europa patent #:W111548 i W111661

Urządzenie FOCUS“X” oferuje najlepsze rozwiązania do wykonywania skomplikowanych napraw.

W dzisiejszych czasach, mocno rozwinięty rynek produkcji oraz naprawy PCB wymaga pewnych, precyzyjnych oraz przystępnych cenowo urządzeń do dokładnych napraw, które spełnią wszystkie wymagania odnośnie kontroli procesu.

CE Mark

 

Focus "X"

Focus "X"

XNR-2
XNR-2
Silikonowy uchwyt do wymiany gorących dysz
XFS-1
XFS-1
Przełącznik nożny
XVCS-5
Zestaw przyssawek (5 sztuk, 3 rozmiary)
XT-1
XT-1
Narzędzie do zakładania i zdejmowania przyssawek silikonowych z narzędzia grzania od góry (patent USA)
XK-TC30/36
XK-TC30/36
Termopara type "K"

FOCUS "X", jest najnowszym urządzeniem w branży, oferuje dokładną kontrolę procesu i najwyższą jakość wśród naprawczych urządzeń konwekcyjnych. Jako jedyne urządzenie w swojej klasie daje możliwość programowania podgrzewania oraz grzania od góry w inywidualnych strefach. Jest prosty i intuicyjny w użyciu. Urządzenie posiada pięć stref temperatury/czasu by spełnić wymagania lutowania bezołowiowego (cztery tryby podgrzewania i jeden chłodzenia). Kiedy jest używany w zestawie z podgrzewaczami serii X-1000, lub SMT-ServiCE zapewnia 10 stref kontroli podczas naprawy. Pięć stref dla górnego urządzenia grzejącego i 5 stref dla podgrzewacza. Dla osób które wymagają bardziej wyrafinowanego procesu naprawczego, urządzenie posiada dodatkowy tryb pracy w 10 strefach (można kontrolować tempo przyrostu temperatury w każdej z 5 stref i utrzymać ją w odpowiednim okresie czasu).

Kiedy jest używany razem z podgrzewaczami serii X-1000 lub SMT-ServiCE zapewnia 10 stref kontroli podczas naprawy, 5 dla górnego urządzenia grzejącego i 5 dla podgrzewacza.

Naprawa płyt drukowanych używając FOCUS “X” jest prostą, rutynową czynnością bez obaw, że nieuważna albo nowa osoba w branży pracująca na urządzeniu, uszkodzi płytę podczas pracy.

Offset ustawiany przez użytkownika oraz programowalne tryby podgrzewania zapewniają dokładność temperatury oraz powtarzalność procesu nie spotykaną w urządzeniach obecnym na rynku.

FOCUS "X" Jest cyfrowym, konwekcyjnym urządzeniem do napraw SMT, który został stworzony by móc bezpiecznie i wydajnie naprawiać płyty PCB. Mikroprocesorowe zarządzanie profilami pozwala operatorowi na wybranie poprzednio zaprogramowanego, odpowiedniego profilu wylutowania bądź wlutowania elementu i błyskawiczne rozpoczęcie pracy urządzenia. Profile mogą być zapisywane, odtwarzane oraz edytowane z pamięci urządzenia za naciśnięciem guzika by zagwarantować kontrolę procesu. Profile mogą być również zablokowane by wyeliminować ingerencję w zaprogramowane wcześniej ustawienia. Programowanie jest bardzo proste i wystarczy kilka minut pracy z urządzeniem by opanować je w stopniu wystarczającym do swobodnej obsługi FOCUS „X”.

FOCUS "X" oferuje 3 tryby operacji: Automatyczny tryb do wylutowania (LIFT), z przykładowym profilem # 1 oraz 40-toma miejscami na profile użytkownika. Automatyczny tryb do wlutowania (PLACE), z przykładowym profilem # 1 oraz 40-toma miejscami na profile użytkownika oraz Tryb ręczny (HAND) z zaprogramowaną maksymalną temperaturą oraz 40-toma miejscami na zaprogramowanie maksymalnych temperatur pracy przez użytkownika.

FOCUS"X" może być zdalnie sterowany z poziomu komputera dzięki bardzo przyjaznemu oprogramowaniu XFR Commander Tryby wylutowania (LIFT) oraz wlutowania (PLACE) ma 5 strefową kontrolę czasu i temperatury oraz daje możliwość przeprogramowania ustawień temperatury podgrzewacza w każdej z pięciu stref.

System FOCUS X posiada kilka unikalnych cech, które czynią naprawy bardziej skutecznymi i dokładnymi oraz pozwalają zaoszczędzić cenny czas.

Cechy urządzenia:

 • Prosta i rozsądnie wyceniona konstrukcja dyszy umożliwia powtórzenie oryginalnego profilu podczas montażu/demontażu elementu na PCB.
 • Szybkie podłączenie (metoda „przekręć i zablokuj”), aby przymocować i wymienić dysze.
 • Ergonomiczna, antystatyczna rączka (ESD) posiada następujące właściwości:
  • Przełączniki grzania i podciśnienia. Przełącznik grzania kończy lub zatrzymuje cykl. Funkcje przełącznika programuje się z klawiatury znajdującej się na przednim panelu.
  • Pozycjonowanie rurki podciśnieniowej pod koniuszkiem palca użytkownika.

  • Ścięta końcówka rączki w celu zmniejszenia przesunięcia narzędzia podczas jego używania przez kable. Rozwiązanie niespotykane u konkurencji.
 • Przyssawka próżniowa i gumki służące do podnoszenia komponentów na końcu cyklu wylutowywania.
 • Możliwe jest zachowanie 41 profili w każdym trybie,(1 fabryczny i 40 użytkownika). W sumie 120 zapisane profile użytkownika systemu.
 • Operator kontroluje (ręcznie) tryb z programowalną maksymalną temperaturą.
  • Pięć stref czas-temperatura dla każdego profilu PREHEAT 1(wstępne podgrzewanie), PREHEAT 2 (podgrzewania), SOAK (nagrzewania), REFLOW (lutowania) i COOL DOWN (chłodzenia) + możliwość zaprogramowania temperatury podgrzewacza w każdej strefie.
 • Przełącznik nożny aktywuje cykl przyspieszający, skracający czas przeprogramowanej strefy. Użycie przełącznika nożnego powoduje "przeskok" do następnej strefy.
 • Operator wybiera skalę temperatury (Celcjusza lub Fahrenheita).
 • Funkcja blokująca służąca do ochrony przed nieautoryzowaną zmianą parametrów. Administrator może zablokować zmiany parametrów procesu dla operatora.
 • Użytkownik ma udostępnioną regulację offsetu dla poszczególnych dysz aby otrzymać nadzwyczajnie dokładny pomiar temperatury gorącego powietrza wydobywającego się z końca dyszy.
 • Urządzenie zostało zaprojektowane oferując najlepszy stosunek ceny do wydajnośći w porównaniu do innych podobnych systemów w przemyśle.
 • Port typu "K" na zewnętrzną termoparę by mieć możliwość stałego pomiaru i weryfikacji temperatury w każdym momencie procesu
 • Układ automatycznego podnoszenia urządzenia grzejącego z uchwytem z serii XK-AL, automatycznie podnosi komponent po procesie wylutowania elementu.

FOCUS "X" jest jedynym urządzeniem na rynku, które daje możliwość programowania temperatury w każdej strefie pracy dolnego podgrzewacza.

Tak zaawansowane funkcje spotyka się (i to nie zawsze) w urządzeniach z najwyższej półki cenowej, często przekraczającej 100 000 zł.

FOCUS"X" zawiera:

 • Stację FOCUS "X"
 • XHT-12 Dmuchawę gorącego powietrza
 • XTH-1 Uchwyt dmuchawy gorącego powietrza serii XHT
 • XQF Szybkozłączkę do dysz
 • XVCS-5 Zestaw przyssawek podciśnieniowych (5 przyssawek, 3 rozmiary)
 • XT-1 Unikalne, opatentowane narzędzie do ściągania i nakładania przyssawek
 • XNR-2 Kapturek silikonowy do chwytania gorących dysz
 • XFS-1 – Przełącznik nożny
 • XK-TC30/36 – Termopara typu "K"

Focus "X" jest dostępny w 3 rożnych konfiguracjach:

 • Focus "X" -- Podłączenie dmuchawy gorącego powietrza z przodu obudowy.
 • Focus "X1" -- Podłączenie dmuchawy gorącego powietrza z tyłu obudowy.
 • Focus "X2" -- Możliwość podłączenia dmuchawy gorącego powietrza zarówno z tyłu jak i z przodu obudowy.

Dane techniczne stacji FOCUS ’’X’’:

Napięcie zasilania 110-120, 220-240V AC
Pobór mocy 750 W
Bezpiecznik 8A dla 110-120V lub 5A dla 220-240V
Bezpiecznik zwłoczny 5mm x 20mm
Grzałka Oporowa, 700W na napięcie sieciowe
Sterowanie grzałki PID, sprzężenie zwrotne z wbudowaną termoparą
Rodzaj zasilania powietrzem Bardzo wydajna pompa membranowa
Zakres regulacji przepływu powietrza Zmienny, 3 - 20 l/min, przepływ powietrza kontrolowany przez zawór znajdujący się na przednim panelu
Źródło próżni Pompa membranowa
Próżnia 200mmHg (8" Hg)
Temperatura 70 ºC - 450 ºC
(158 ºF - 842 ºF)
Waga 10kg (22 lbs)
Wymiary urządzenia 150mm x 220mm x 220mm
(5.9" x 8.7" x 8.7")
Waga całkowita 12kg (26 lbs)

Wyposażenie opcjonalne:

XN Series - Dysze do serii FOCUS z metodą wymiany "przekręć i zablokuj". Dysze do serii FOCUS
XHT-2X - Rączka gorącego ołówka z próżniowym podnośnikiem do Focus "X" (250W) XHT-2X
XM Series - Dysze serii Mini Dysze serii Mini
Akcesoria do urządzeń gorącego powietrza Akcesoria do urządzeń gorącego powietrza
XK-TC30/36-5 - Termopara typu "K" grubość „gauge” 30, długość 36", 5 sztuk w komplecie
XCB-1R - Przewód łączący FOCUS "X" z podgrzewaczem SMT-ServiCE lub podgrzewaczem serii X-1000.
  |  Print page